مشخصات بارز ماشین ظرفشویی سامسونگ

زمانی که شما قصد خرید ماشین های ظرفشویی را دارید، در بازار با برندهای مختلفی مواجه می شوید که اگر چه شانس انتخاب شما را بالا می برند ولی برای شما این سوال پیش می آید که کدام برند، بهتر است و عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد. لذا ما تصمیم گرفته ایم که از میان برندهای موجود، به بررسی سه برند برتر در زمینه ماشین ظرفشویی بپردازیم که در این مقاله، مهمترین مشخصات ماشین های ظرفشویی سامسونگ را بیان خواهیم نمود.

1-   استفاده از تکنولوژی شست و شو با بخار

یکی از مهمترین و جدیدترین تکولوژی هایی که امروزه در برخی از برندهای ماشین ظرفشویی من جمله برند سامسونگ دیده می شود، استفاده از بخار در شستن ظروف است. در این تکنولوژی، اسپری هایی در دستگاه تعبیه شده است تا زمانی که ظروف داخل ماشین ظروفشویی قرار می گیرند، این اسپری می تواند از 4 طرف به دور ظروف چرخیده و با تولید بخار، ظروفی که بسیار کثیف  و حتی چسبنده هستند را به خوبی تمیز کند.

2-   ایجاد کمترین سر و صدا

مهمترین گزینه انتخاب ماشین های ظرفشویی، میزان تولید صدا است و همه تمایل دارد برندی خریداری شود که کمترین صدا را تولید می کندو لازم است بدانید که برند سامسونگ، به دلیل داشتن درب 6 لایه و عایق، به عنوان کم صداترین برندها شناخته شده است.

3-   کمترین مصرف انرزی

هر وسیله برقی، یک برچسب انرژی دارد که نشان می دهد این وسیله به ازای چه مقدار مصرف انرژی، عملکرد خوبی دارد. برند سامسونگ، به عنوان کم مصرف ترین برندها معرفی شده است به گونه ای که با کمترین مقدار انرژی، بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد و استاندارد بالایی دارد.

4-   قابلیت تنظیم قفسه ها

شما با ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید ارتفاع قفسه ها را تنظیم کنید. به گونه ای که حتی می توانید یکی از قفسه ها را خارج نموده و در نتیجه ظروف بزرگ را داخل ماشین ظرفشویی قرار داد.

5-   شست و شوی کامل با چرخه نیمه بار

ویژگی جالب ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که اگر ظروف شما زیاد کثیف نباشد و برای مثال شما فقط بخواهید گرد و غبار را از روی آن ها بردارید، نیازی نیست که یک چرخه کامل شست و شو را انجام دهید بلکه می توانید برنامه را به گونه ای تنظیم کنید که چرخه شست و شو به صورت نیمه انجام شود در این صورت هم در مصرف انرژی صرفه جویی شده و هم به ماشین ظرفشویی فشار بیهوده وارد نگشته است.

6-   نشت یابی دیجیتال

در ماشین ظرفشویی سامسونگ، طراحی به گونه ای صورت گرفته است که حتی با مقدار کمی نشتی آب، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود و در نتیجه از خسارت های بیشتر و جدی تر جلوگیری می گردد.

7-   سرعت شست و شو

ماشین ظرفشویی سامسونگ، با شستن سریع تر ظروف، در زمان صرفه جویی می کند. البته این شستن سریع، به معنی دقت کم در زمان شستن نیست. بلکه با تکنولوژی هایی که دارد، بهترین شست و شو را در کمترین زمان انجام می دهد.

 

کدهای خطا در یخچال سامسونگ

یکی از مشکلاتی که در استفاده از وسایل برقی خانگی رخ می دهد، عیوبی است که در حین استفاده از وسیله رخ داده و در آن زمان فرد نمی داند آیا این عیب را می تواند برطرف کند یا خیر. به همین دلیل است که سامسونگ برای وسایل برقی تولید خود کدهای خطایی را در نظر گرفته که راهنمای مشتریان خواهد بود. در این مقاله شما را با کدهای خطای یخچال سامسونگ آشنا خواهیم کرد.

 

کد خطامفهوم کدبررسی عیب موجود

کد خطای 4E

بروز عیب در سنسور یخچال فریزر

1-   عیب در اتصالات سیمی یخچال

2-   خراب شدن سنسور یخچال

کد خطای 5E

1-   احتمال قطع شدن سنسور در یخچال

2-   خراب شدن موتور و سنسور قسمت یخ ساز

1-   بررسی سلامت سنسور از نظر سالم بودن و اتصال برق

2-   کنترل سالم بودن اتصالات یخ ساز

کد خطای 6E

خرابی سنسور محیطی یخچال

در زمان قطع و وصل شدن برق خانه این مشکل رخ می دهد که باید چند ثانیه دکمه های   Power Freezer  و Power Cool  را نگه دارید تا یخچال ریست شود.

کد خطای 8E

بروز عیب در سنسور یخ ساز

یا سنسور خراب شده و یا نقص دیگری دارد که بهتر است ابتدا یخ ساز را ریست کنید و در صورت برطرف نشدن عیب، مشکل را به متخصص اطلاع دهید.

کد خطای 23E

بروز عیب در کندانسور

نیاز به تعمیر فن کندانسور

کد خطای 25E

وجود نقص در سیستم دیفراست

یخچال کار می کند اما محیط داخلی آن گرم است. که سریعا باید به متخصص مشکل را اطلاع دهید.

کد خطای 33E

وجود مشکل در لوله آب یخچال و نرسیدن آب کافی به یخچال

ابتدا بررسی کنید که لوله آب پشت یخچال خارج نشده باشد.

کد خطای 39E

عیب در سنسور یخچال

بررسی سلامت وضعیت اتصالات یخچال

کد خطای 40E

خرابی فن یخچال

سلامت فن را کنترل کنید.

کد خطای 84E

خرابی کمپرسور یا موتور یخچال

کد خطای 85E

83E

86E

جریان ورودی زیاد به کمپرسور یخچال

 

کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

با توجه به این که مدل های مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ در بازار وجود دارد لذا در این مقاله قصد داریم یک جمع بندی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی ساسمونگ را در اختیار شما قرار دهیم به این امید که مفید واقع شود.

 

 

کد خطامفهوم خطانحوه رفع عیب
کد خطای 4Eعدم آبگیری ماشین ظرفشویی– بررسی باز بودن دریچه ورودی آب

-بررسی اتصالات سیم کشی شیر ورودی

-کنترل باز شدن شیر آب

کد خطای 4E1 و کد خطای HE1دمای آب بیش از 176 درجه–       بررسی دمای آب گرم خانه که اگر دما زیاد نبود پس یعنی ترمیستور سنسور خراب شده است.

-درصورت عدم رفع مشکل، کل مدار برقی مشکل پیدا کرده است.

کد خطای tE1بروز عیب در سنسور دما–       ریست کردن دستگاه و اتصال مجدد سیم سنسور

–       بررسی سلامت مدار برق

کد خطای 5Eعدم تخلیه سریع ماشین ظرفشویی 

–       کنترل وضعیت شیر و پمپ تخلیه

کد خطای oEخطای سرریز در ماشین ظرفشویی–       بررسی وضعیت ورودی آب

–       کنترل سالم بودن مدار برق دستگاه

کد خطای LEنشت آب در دستگاه–       بررسی شلنگ، پمپ و لوله تخلیه
کد خطای PEبروز خطای نیمه بار– اتصال دوباره سیم های روی بشقاب توزیع کننده

– اتصال مجدد سیم های میکروسوئیچ

کد خطای 9Eپایین بودن سطح آب–  بررسی وصل بودن سنسور سنجش سطح آب

– کنترل سلامت مدار برق

کد خطای bE2گیر افتادن دکمه بر روی پنل کنترل–       فشار دادن تمامی دکمه های روی پنل به منظور رها کردن دکمه گیر کرده
کد خطای bE2گیر افتادن دکمه بر روی پنل کنترل–       فشار دادن تمامی دکمه های روی پنل به منظور رها کردن دکمه گیر کرده

 

معرفی انواع ماشین های ظرفشویی

در دنیای امروز که خانم ها نیز مشغول به کار هستند و در کنار همسران خود، به حرفه ای برای درآمد مشغول هستند، یکی از معضلات که با آن روبرو هستید، نظافت منزل است زیرا خانم ها نیز همانند آقایان تا اتمام وقت اداری باید در محل کار باشند و بلافاصله پس از آمدن به خانه نیز باید به امور خانه بپردازند و در این شرایط خستگی، انجام کار خانه نیز بسیار طاقت فرسا خواهد بود. به همین دلیل خدماتی برای خانم ها ارائه شده است که بتواند کمی از کارهای آن ها را در خانه کم کند و یکی از این موارد، ماشین ظرفشویی است.

ماشین های ظرفشویی از جمله وسایل برقی است که کار شست و شوی ظرف ها را به خوبی انجام می دهد و فقط کافی است که شما ظروف را براساس اصول صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی، در داخل وسیله بچینید. اما در زمان خرید ماشین ظرف شویی، شما با انواع مختلف این وسیله روبرو می شوید که باعث می شود قدرت انتخاب برای شما سخت گردد. در این مقاله ما به بررسی مدل های مختلف ماشین ظرفشویی از نظر ساختمانی می پردازیم:

1- ماشین های ظرفشویی ایستاده

این دسته از ماشین های ظرفشویی، دقیقا عین یک ماشین لباسشویی هستند که روی زمین قرار می گیرند. این نوع از ماشین ها را هم می تواند همانند ماشین های لباسشویی در یک قاب در داخل آشپزخانه قرار داد که در این صورت ماشین ظرفشویی تو کار قرار می گیرد و یا این که می توان در یک گوشه از آشپزخانه روی زمین قرار داد. ماشین های ظرفشویی بزرگ چون حجم زیادی از ظروف را در داخل خود جای می دهند لذا برای خانواده های پر جمعیت مناسب هستند.

2- ماشین ظرفشویی رو میزی

این نوع از ماشین های رومیزی، روی کابینت قرار می گیرند و کوچک تر از مدل های ایستاده هستند در نتیجه ماشین های ظرفشویی رومیزی، برای خانواده های کم جمعیت استفاده می شود که ظروف کمتری در هر وعده از غذا برای شستن دارند. اما لازم است بدانید که این وسیله را نمی توان در هر قسمت از آشپزخانه قرار داد بلکه از آنجایی که لوله تخلیه باید داخل سینک قرار گیرد، باید در محلی قرار گیرد که نزدیک سینک باشد تا هم تخلیه از مسیر صورت گیرد و هم از لوله آب متصل به شیر آب سینک، یک لوله به ماشین ظرفشویی متصل شود و آب ورودی را تامین نماید. البته مزیت این دسته از ماشین های ظرفشویی نسبت به حالت ایستاده در این است که در صورت خرابی و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی، انتقال آن به مایندگی های ماشین ظرفشویی راحت تر است.

تمیز کردن فیلتر و آب پاش ماشین ظرفشویی

زمانی که شما ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار می دهید، این ظروف کثیف هستند. درست است که باقی مانده های غذا را از روی ظروف برداشته اید ولی مسلما هنوز ذرات غذا بر روی آن ها وجود دارد که در زمان شست و شو، این ذرات در داخل محفظه داخلی رها می شوند و برای جلوگیری از انسداد منافذ و مسیرهای آب، این ذرات به داخل فیلترها می روند لذا هر از گاهی باید فیلترهای ماشین ظرفشویی را تمیز نمود تا این مسیر باز شود و ماشین ظرفشویی به خوبی بتواند عمل خود را انجام دهد. به طور کلی هر ماشین ظرفشویی، سه نوع فیلتر وجود دارد:

1-   فیلترهای استوانه ای

2-   فیلتر اصلی

3-   فیلتر صفحه ای بزرگ

هر سه فیلتر باید در زمان تمیز نمودن، باز شده و شسته شوند. برای باز کردن هر کدام از فیلترها، به صورت زیر عمل کنید:

1-   فیلتر استوانه ای را در جهت عقربه های ساعت 90 درجه چرخانه و به سمت بالا بکشید.

2-   فیلتر اصلی را مستقیما به طرف بالا بکشید.

3-   فیلتر صفحه ای نیز باید به آرامی از داخل شیارهای خود به شما بالا کشیده شوند.

حال پس از خارج نمودن فیلترها، باید اقدام به تمیز نمودن این قطعات نمود. ابتدا ذرات و ناخالصی های مانده بر روی فیلتر را با ابزاری بردارید و سپس فیلترها را با آب بشویید. البته در زمان تمیز کردن این قطعات، از ابزار تیز استفاده نکنید که موجب پارگی آن ها نشود. در نهایت با دقت فیلترها را در سر جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که فیلتر لیوانی، همان گونه که 90 درجه در جهت عقربه های ساعت چرخانده می شود تا خارج گردد، برای جا گذاشتن هم باید 90 درجه خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده شود تا در سر جای خود قرار گیرد.

تمیز کردن آبپاش ماشین ظرفشویی

قبل از این که اقدام به تمیز کردن آبپاش نمایید. ابتدا باید آبپاش را از جای خود خارج نمایید تا بتوانید به خوبی آن را تمیز کنید. برای خارج کردن خار نگه دارنده آب پاش را به آرامی بیرون بیاورید و سپس آب پاش را خارج کنید. آب پاش ممکن است که رسوب گرفته باشد لذا با کمی سرکه و برس کشیدن آن، رسوبات را رفع نمایید و داخل آب پاش هم سرکه بریزید تا رسوبات داخلی از بین برود. پس از اتمام کار، آبپاش را بشویید و ابتدا آب پاش را بر جای خود قرار دهید و سپس خار نگهدارنده را درمحل خود نصب کنید.

بررسی معایب یخچال های ساید بای ساید

علی رغم این که امروزه یخچال های ساید بای ساید طرفداران زیادی پیدا کرده اند و افراد علاقه زیادی به خرید ان ها دارند و همچنینی علی رغم تمام مزایای آن ها، معایبی نیز برای یخچال های ساید بای ساید شناسایی شده است که در زمان خرید، یک فروشنده صادق باید شما را در جریان این معایب بگذارد و نمایندگی های یخچال های ساید بای ساید، مکان های معتبر برای خرید این یخچال ها هستند. به طور کلی، مهمترین معایب این دسته از یخچال ها عبارتند از:

1-   مهمترین عیب این یخچال ها، مشکل جابجایی ان ها است. یخچال های ساید بای ساید، دو تکه هستند که به هم چسبیده اند در نتیجه جابجا کردن آن ها مشکل است. شاید با خود بگویید که فقط یکبار نیاز به جابجایی یخچال دارید تا در منزل مستقر شود در حالی که شما باید به مسئله تعمیر یخچال های ساید بای ساید در زمان خرابی توجه داشته باشید و یا این که اگر مستاجر هستید، شما هر سال با معضل جابجایی این یخچال ها روبرو می شوید.

2-   یخچال های ساید بای ساید دارای فیلترهای تصفیه آب هستند که اگر چه یک امتیاز مثبت برای آن ها به حساب می آید ولی هر 6 ماه یکبار باید این فیلترها تعویض گردند در نتیجه هزینه های خرید فیلتر و تعویض آن را باید در گروه هزینه های ثابت این یخچال ها قرار داد.

3-   هزینه تعمیر یخچال ساید بای ساید بیشتر از یخچال های معمولی است و از طرف دیگر، هر تعمیرکار یخچال نمی تواند به درستی عیب این یخچال ها را تشخیص دهد لذا نیاز به یک تعمیرکار یخچال ساید بای ساید است.

4-   یخچال یکی از وسایل بسیار ضروری برای زندگی است که تا آخر عمر به آن نیاز است لذا شما نباید به این مسئله نگاه کنید که این یخچال ها برای دو نفر کافی است زیرا تعداد افراد خانواده بیشتر می شود و از طرف دیگر در زمان مهمانی، شما به یک یخچال جا دار نیاز دارید. در میان انواع یخچال های ساید بای ساید، مواردی وجود دارد که ظرفیت داخلی آن ها کوچک است و در نتیجه مشکل دیگر برخی از ساید بای سایدها، کم بودن فضای داخلی آن ها است.

5-   قبل از خرید یخچال ساید بای ساید، به دکور داخلی آشپزخانه توجه داشته باشید زیرا ممکن است فضای آشپزخانه را زیاد اشغال کند و یا این که جلوی برخی از کابینت ها را بگیرد در نتیجه اگر شما مستاجر هستید توصیه می کنیم که این یخچال ها را نخرید زیرا نمی دانید که در خانه بعدی که اجاره می کنید، دکور آشپزخانه چگونه است.